Založ si blog

V zajatí frazeológie

( Malé poblúznenie, keď frázy hovoria za autora. )

Celý deň sa mi lepila smola na päty. Čo ako som sa snažil, netrafil som klinec po hlavičke. Kosa mi spadla na kameň. Za domom som kopal jamu, sám som do nej spadol. Neskoro som zistil, že mi tečie do topánok. Prišiel som aj o gate.Večer ktosi hodil flintu do žita. U susedov zagágala trafená hus.

Slnko sa už nemohlo na to dívať, zapadlo.

Líšky rozdávali dobrú noc, a práve vtedy prišla ona, moja stará láska Frázka. Ako blesk z jasného neba. Nehrdzavela. Rýchlo som pozametal pred vlastným prahom. Aj s farbou som vyšiel von. Svedomie som mal našťastie čisté. Ustlal som jej na ružiach. Ona chcela zaspať na vavrínoch. Začali sme od Adama. Chýbali nám figové listy. Aby sme sa nehanbili, do pohára lásky sme si naliali čistého vína.

Vypili sme ho až po samé dno.

Nad ránom ma prebudil smäd po živote. Ona plakala nad rozliatym mliekom. Dostala sa na šikmú plochu. Na očiach mala ružové okuliare, jazyk držala za zubami. Vraj prišla o svoj vienok zelený. Nebolo jej do reči, nevedela kam z konopy. Chcela za sebou zavrieť dvere. Bála sa aj vlastného tieňa. Neverila mi, ani vlastným očiam.

Ubezpečil som ju, že určite nezostane na ocot.

Zavesil som jej na nos, že sa v živote o ňu postarám. Mám široké koryto, ostré lakte, sľúbil som jej aj modré z neba. Chýbalo jej remeslo, čo má zlaté dno. Prešiel mi mráz po chrbte, čo keď sa zaujíma o to najstaršie remeslo. Mlčala ako zarezaná. Čas okolo nás bežal ako splašený. Odišla. Hlavu som mal v smútku. Prišlo ďalšie ráno, múdrejšie od večera.

Otvoril som okno dokorán. Vonku sa život nezastavil, išiel svojou cestou.

Po mojom sklamaní nezostal ani smrad. Učím sa, na vlastných chybách, celý život.

Vesmírne správy z ďalekej budúcnosti

17.11.2022

Najväčšie vesmírne radary zaznamenali tajomný signál pochádzajúci z obdobia pred vznikom vesmíru. Záhadou zostáva vysvetlenie, odkiaľ signál vyšiel, ak všetko začalo existovať až po Veľkom tresku. Na planéte Jupiter boli objavené veľké zásoby pitnej vody. Po zahájení jej dovozu na našu planétu, klesla cena vody na svetových trhoch pod historické minimum 50 USD za [...]

Keď rána sú vždy tie isté

16.11.2022

Občas trpím samovravou. Nemusíte ma ľutovať. Nie je to diagnóza.Pravou príčinou je, že sa nemám s kým porozprávať.Otvorila som si okno, potrebujem viac kyslíka. Určite bude zmena počasia, pália ma otlaky. Neviem, kde mám masť na kurie oká.„No predsa v kúpeľni,“ – to je hlas môjho manžela. Dnes má vyhraťBorussia Mönchengladbach nad Juventisom Turín. Je to tutovka, [...]

Životné reflexie

30.06.2022

Dôverný priateľ si so životom tyká. Úsmev z nás robí človeka, ktorému sa dá rozumieť. Ešte si jednu zapálil, veď žije len raz.Jedinečný si, len keď si sám sebou. Pozor na rybárov, posielaju svoje lásky k vode. Čakaním na lepšie časy si prítomnosť neskrátime. K najlepšiemu priateľovi sa neotočíš chrbtom, keď niečo potrebuješ. Málovravný sa teší, zase [...]

peniaze, euro, eurá, bankovky, mince, úver, hypotéka, splátka

'Krajina Perzského zálivu' mala korumpovať v europarlamente, zadržali štyroch ľudí

09.12.2022 17:23

V Belgicku zadržali v piatok štyroch ľudí vrátane bývalého europoslanca v rámci vyšetrovania korupcie v Európskom parlamente (EP).

NATO / Jens Stoltenberg /

Varovanie šéfa NATO: Vojna sa môže vymknúť spod kontroly

09.12.2022 16:55

Vojna na Ukrajine sa môže vymknúť spod kontroly a prerásť v rozsiahly konflikt medzi Ruskom a NATO, ktorý zasiahne celý kontinent, varuje Stoltenberg.

Web Babis Pavel Nerudova

Podľa prieskumu obe kolá volieb v Česku Nerudová, pred Babišom

09.12.2022 16:17

Bývalý predseda vojenského výboru NATO Petr Pavel by skončil tretí so ziskom 23,5 percenta voličov.

najvyssi sud, marian misun

Špeciálna prokuratúra podala obžalobu na Mišúna pre dlhodobé páchanie extrémizmu

09.12.2022 15:20

V prípade preukázania viny mu hrozí až osemročný trest odňatia slobody.

poviedkaren

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 28409x
Priemerná čítanosť článkov: 1671x

Autor blogu

Kategórie