Založ si blog

Vesmírne správy z ďalekej budúcnosti

Najväčšie vesmírne radary zaznamenali tajomný signál pochádzajúci z obdobia pred vznikom vesmíru. Záhadou zostáva vysvetlenie, odkiaľ signál vyšiel, ak všetko začalo existovať až po Veľkom tresku.

Na planéte Jupiter boli objavené veľké zásoby pitnej vody. Po zahájení jej dovozu na našu planétu, klesla cena vody na svetových trhoch pod historické minimum 50 USD za barel.

Na obežnej dráhe okolo Marsu drží nezamestnaný Otakar K. protestnú hladovku. Svojím protestom chce dosiahnuť zvýšenie sociálnych dávok pre svoju rodinu.

Neznámi vandali počas poznávacieho zájazdu na Mesiac poškodili americkú vlajku pochádzajúcu ešte z obdobia, keď na Mesiac prvýkrát vstúpila ľudská noha.

Na návrh CSF (Celosvetová spoločnosť feministiek) bude premenované súhvezdie Panny na súhvezdie Neskúsenej ženy.

Podľa najnovších správ vesmírnej polície, v súhvezdí Orión boli objavené hromady nepovolenej skládky nebezpečného odpadu. Po páchateľovi z miestnych a priľahlých súhvezdí sa intenzívne pátra. V podozrení je aj vesmírny podnikateľ z Veľkej Malužinej.

Predpoveď počasia: V západnej časti našej galaxie môžeme zajtra očakávať pokles teploty na -114  °C , pocitová teplota miestami poklesne až na – 120 °C. Naopak vo východnej časti vám vaše skafandre bude ohrievať svetelné žiarenie s teplotou +85 °C až +92 °C. V strednej časti galaxie bude zvýšené množstvo vesmírneho prachu.

Vesmírna spravodajská agentúra.

Myslím hypoteticky

14.01.2024

Myslím, teda som (hypoteticky) Myslím hypoteticky, čo by bolo, keby nebolo keby. V češtine je to slovo kdyby, ale význam je rovnaký. Problém zostáva v tom, ako z našej mysle odstrániť nežiadúce keby. Aby neexistovali všetky tie prekážky, problémy, ktoré nám bránia niečo uskutočniť, realizovať podľa nášho zámeru. Napríklad, aby sme si ako ľudia medzi sebou vzájomne [...]

Slnko spáva za morom

10.12.2023

Na dlhé zimné večery ponúkam dve knižky z mojej literárnej tvorby: Haiku verše – Slnko spáva za morom. Poviedky – Striedanie životných období. V knižnej distribúcii IKAR s.r.o Autor: Alexander Scholz kľuč je vo dverách izba plná nerestí dočasné lásky šapitó tlieska klaunov široký úsmev slzy ti ponúka kniha pod vankúšom zimomriavky na tele vrah je [...]

Striedanie životných období

13.07.2023

Práve vyšiel Literárny týždenník č.19-20. Je v ňom viacstránková spomienka na tvorivý umelecký život majstra slova, pána Juraja Sarvaša. Svojím neopakovateľným recitátorským prejavom zostane navždy v mysliach svojich poslúchačov. Okrem iných zaujímavých príspevkov, našlo sa v časopise miesto aj pre moju poviedku Krížne cesty. Na poslednej strane si tiež môžete [...]

NR SR: Kongres MIRRI v Poprade

Čo chystá Hlas? Saková asi bude nová šéfka strany, Raši zrejme na čele NR SR a Kaliňák na jeho mieste ministra

17.04.2024 11:45

V Hlase už majú predstavu o personálnych zmenách po zvolení Petra Pellegriniho za prezidenta. A má Andrej Danko šancu stať sa novým predsedom NR SR?

Rázsochy, skelet

Čierna diera slovenského zdravotníctva: Trosky nemocnice Rázsochy zhltli za šesť rokov 24 miliónov eur

17.04.2024 11:44

“V prípade pokračovania projektu Rázsochy bude potrebné zabezpečiť financovanie z rozpočtu, čo v súčasnom stave bude značný problém,” ozrejmili kontrolóri.

Rusko, vojna na Ukrajine, vojaci, Doneck, Ukrajina, armáda, raketa

Keď nie vláda, prispejeme my. Slováci za jeden deň vyzbierali obrovskú sumu na muníciu pre Ukrajinu

17.04.2024 11:30

Len za dva dni Slováci vyzbierali obrovskú sumu a peniaze raketovo pribúdajú.

Robert Kaliňák, Peter Pellegrini, Tomáš Drucker, Ján Richter, Tomáš Taraba, Peter Žiga, Rudolf Huliak

Kaliňák ohlásil projekt za stovky miliónov. Prešovská nemocnica sa stane vojenským zariadením

17.04.2024 11:16

Minister obrany Rober Kaliňák (Smer) na projekt vojenskej nemocnice vybral už existujúcu Fakultnú nemocnicu J. A. Reimana Prešov.

poviedkaren

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 53042x
Priemerná čítanosť článkov: 2652x

Autor blogu

Kategórie